Projekty i wykonawstwo instalacji

Wykonujemy projekty oraz usługi montażowe w zakresie:
- instalacji grzewczej
- instalacji wodno-kanalizacyjnej
- instalacji wentylacyjnej
- instalacji solarnej, z pompą ciepła
- instalacji OZE

PROJEKT INSTALACJI

 

W zasadzie nie istnieje gotowy projekt, który można zrealizować bez jakichkolwiek modyfikacji. Nawet gdy kupuje się gotowy projekt domu zawierający w komplecie dokumentacji również gotowy projekt instalacji grzewczej, zwykle wymaga on adaptacji do nowych warunków oraz wymagań Inwestora:

  • przeliczenia wielkości zapotrzebowania na ciepło, jeśli przewidziano w nim lokalizację domu w innej strefie klimatycznej, położeniu albo zmieniła się izolacyjność przegród w stosunku do projektowanej;
  • dobrania właściwych parametrów oraz wielkości kotła, grzejników i instalacji;
  • odpowiedniego rozplanowania instalacji, na przykład w związku ze zmianą sposobu wykorzystania niektórych pomieszczeń;
  • zmiany sposobu regulacji instalacji wraz z kotłem grzewczym lub innym źródłem ciepła (kominek, pompa ciepła, solary, inne).

Adaptacja projektu może mieć różny zakres, czasem konieczne jest zamówienie nowego opracowania. Powodem może być zamiar radykalnej zmiany sposobu ogrzewania, na przykład z grzejnikowego na podłogowe, z wodnego na powietrzne albo z zasilanego kotłem na czerpiące energię za pomocą pompy ciepła. 

 

INFOLINIA

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie skierowane do nas zapytania z zakresu instalacji, doboru oraz montażu urządzeń grzewczych jak i wentylacyjcnych. 

 

Kontakt telefoniczny: 

32 474 39 45

 

Kontakt mailowy:

a.antonczak@klimosz.pl

 

Innowacyjna Gospodarka
Unia Europejska