Piece i kotły na paliwo stałe (centralnego ogrzewania)

Prezentowane w tej kategorii urządzenia spełniają założenia dyrektywy ECODESIGN. Określa ona wymagania energetyczno-emisyjne, jakie muszą spełniać piece CO (centralnego ogrzewania). Wybierając kotły producenta Klimosz można zatem mieć pewność, że zyskujemy funkcjonalne rozwiązanie posiadające certyfikat przyznawany dla maszyn spełniających restrykcyjne wymogi pod względem emisyjnym. Zadbaliśmy także o dostępność urządzeń na paliwo stałe, które spełniają warunki programu “Czyste Powietrze” - ich zakup umożliwia więc otrzymanie dofinansowania. Zachęcamy do poznania szczegółów na temat zalet, jakimi wyróżniają się kotły CO (centralnego ogrzewania) dostępne w ofercie producenta Klimosz.

Wybierz najlepszy piec centralnego ogrzewania od polskiego producenta

Każdy kocioł na paliwo stałe prezentowany w tej sekcji cechuje się starannie opracowaną konstrukcją, wpływającą na efektywność działania. Ponadto piece CO z oferty producenta Klimosz dostępne są w kilku odsłonach różniących się m.in. mocą. Umożliwia to zakup urządzenia, które najlepiej sprawdzi się do centralnego ogrzewania konkretnego obiektu. Każdy element jest przez nas uważnie dobierany, by zapewnić niezawodne działanie instalacji. Do produkcji kotłów na paliwo stałe wykorzystujemy najwyższej klasy podzespoły, dzięki czemu można liczyć na długi okres bezawaryjnego funkcjonowania pieca CO.

Na naszej stronie przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje na temat modeli dostępnych w sprzedaży. Dzięki temu można nie tylko sprawdzić szczegóły techniczne, jakimi charakteryzuje się dany piec centralnego ogrzewania, ale też poznać jego zasadę działania, zobaczyć przekrój i schemat montażu. Oferta producenta kotłów CO Klimosz obejmuje także szczegółowy zakres dostawy i opcjonalne wyposażenie, które można dobrać do danego modelu na paliwo stałe, by zwiększyć jego funkcjonalność oraz podnieść poziom wygody obsługi systemu.


Kotły z zasypem ręcznym na węgiel lub drewno

Kotły automatyczne na pellet

Kotły automatyczne na ekogroszek / kotły wielopaliwowe (na ekogroszek i pellet)

Kotły gazowe

Kotły elektryczne

Nowoczesne kotły CO w ofercie Klimosz

Z myślą o wygodzie użytkowników dbamy o to, aby piece dostępne w ofercie producenta Klimosz posiadały jak najwięcej rozwiązań wpływających na komfort ich obsługi. Jako że w tej kategorii znajdują się modele na paliwo stałe, charakteryzują się one konstrukcją umożliwiającą m.in. wygodne dokładanie opału. Nie ogranicza to jednak ich funkcjonalności i wydajności, dzięki czemu doskonale sprawdzą się jako oszczędne i ekologiczne kotły. Producent Klimosz specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy urządzeń do centralnego ogrzewania - dzięki temu można mieć pewność, że zamówiony piec CO na paliwo stałe stanowi najlepszy wybór w tej kategorii produktów.

Dostępne w naszej ofercie modele projektowane są w taki sposób, by łączyć w sobie prostą obsługę z maksymalną funkcjonalnością systemu centralnego ogrzewania. Ponadto konstrukcja każdego kotła uwzględnia rozwiązania przekładające się na lepszą wydajność urządzenia i zmniejszanie emisji zanieczyszczeń do środowiska. Potwierdzeniem jakości pieców CO producenta Klimosz jest seria testów, jakim poddawany jest każdy model przed dopuszczeniem do sprzedaży. W połączeniu z precyzyjną kontrolą jakości stanowi to gwarancję niezawodności naszych kotłów do centralnego ogrzewania.

Piece CO i przeznaczone do nich wyposażenie

Dobrym sposobem na zwiększenie funkcjonalności wybranego urządzenia na paliwo stałe jest dobór dodatkowego wyposażenia. Przy każdym modelu pieca centralnego ogrzewania zamieściliśmy wykaz proponowanych rozwiązań, wśród których można wyróżnić zbiorniki buforowe czy zestawy do rozbudowy wraz ze sterownikiem. Dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu możesz zdecydować się na wyposażenie do kotła CO producenta Klimosz w każdym szczególe dopasowane do sprecyzowanych potrzeb i wymagań pod względem technicznym.

W przypadku zainteresowania nowoczesnym kotłem na paliwo stałe prosimy o kontakt z nami. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą potrzebnych informacji i doradzą w wyborze najlepszego pieca CO (centralnego ogrzewania) z oferty producenta Klimosz. Zajmiemy się także montażem urządzenia na węgiel, drewno, pellet, ekogroszek i nie tylko.