Kotły z zasypem ręcznym na węgiel lub drewno

Uniwersalność stosowanego opału, korzystny rachunek ekonomiczny oraz komfort cieplny – to wszystko zapewniają nowoczesne urządzenia grzewcze. Mimo silnej konkurencji, kotły na paliwo stałe (węgiel i drzewo) wciąż cieszą się powodzeniem, zwłaszcza wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwalają utrzymać optymalną temperaturę, nawet w przypadku problemów z przyłączami. To zasadnicza przewaga nad siecią gazową i elektryczną. Teraz wysokiej jakości piece z zasypem ręcznym dostępne są w ofercie firmy Klimosz.

Kotły na węgiel i drzewo pozwalają uzyskać niezależność w kwestii ogrzewania. Wyposażone zostały w pojemną komorę spalania, ruchomy ruszt, wielopunktowe doprowadzanie powietrza wtórnego, system szybkiego rozpalania i wiele innych przydatnych funkcji. Spełniają wymogi ECODESIGN tj. określone Rozporządzeniem Komisji UE 2015/1189. Dokładne wymiary, instrukcja obsługi, certyfikaty i deklaracja zgodności znajdują się w opisie każdego modelu.


Kotły z zasypem ręcznym na paliwo stałe

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmuje kocioł dolnego spalania zgazowujący drewno, który zapewnia niski koszt ogrzewania dzięki użyciu stosunkowo taniego i łatwo dostępnego paliwa podstawowego. Wilgotność opału nie może jednak przekroczyć 20%. Tylko w ten sposób uzyskamy niemal stuprocentową kaloryczność podczas spalania. Wysoka sprawność to z kolei zasługa niezawodnego systemu kontroli, wentylatora wyciągowego oraz specjalnej konstrukcji wymiennika wyłożonego ceramiką. Sprawność na poziomie 90% przekłada się na wyjątkowo czyste spaliny. Nasze kotły na drewno spełniają więc najwyższe europejskie standardy ekologiczne.

Spalanie drewna w piecu z ręcznym załadunkiem odbywa się dwuetapowo. W procesie pirolizy kocioł najpierw odgazowuje i spala gaz drzewny, a dopiero potem następuje tzw. spalanie właściwe. Ważne, aby zapewnić bezproblemową pracę urządzenia i stały odbiór ciepła. W tym celu stosuje się zbiornik buforowy o optymalnej pojemności. Na wypadek osiągnięcia temperatury krytycznej wykorzystuje się wbudowaną wężownicę schładzającą.

Kotły na węgiel i drzewo z ręcznym załadunkiem

Oferujemy ekologiczne kotły dolnego spalania pozwalające na wygodne dokładanie opału oraz zapobiegające efektowi kopcenia (tzw. odwrócony kierunek spalania). Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość pracy bez prądu. Dotyczy to montażu w instalacji grawitacyjno-otwartej, bez pompy C.O. i rur o odpowiednim przekroju. Piece na węgiel i drewno wyposażone zostały w elementy ceramiczne, które obniżają emisję pyłów i zwiększają sprawność kotła. Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem maksymalnej wydajności zapewnia znaczne oszczędności opału, a przy tym jest przyjazna środowisku.

Kotły z zasypem ręcznym na paliwo stałe przeszły wielomiesięczne testy przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Dlatego poszczególne podzespoły odznaczają się pełną niezawodnością. Co więcej, modele z serii Wally Holz spełniają restrykcyjne wymogi Programu Czyste Powietrze. Firma Klimosz udziela także 3-letniej gwarancji na szczelność wymiennika pod warunkiem zabezpieczenia termicznego powrotu pieca.

Dlaczego kocioł dolnego spalania na drewno to dobry wybór?

Dopracowana konstrukcja naszych kotłów na paliwo stałe pozwala osiągnąć wysoką wydajność spalania. Dotyczy to także pieców z serii Iron X przeznaczonych do pracy w instalacjach typu otwartego, w których temperatura wody nie przekracza 90 stopni Celsjusza, a ciśnienie robocze wynosi nie więcej niż 1,5 bar. Wygodną obsługę, łatwe czyszczenie i sprawne dokładanie opału gwarantują specjalne drzwiczki uchylane pod kątem. Tego typu urządzenia funkcjonują z naturalnym ciągiem kominowym (praca regulowana miarkownikiem ciągu) lub przez podłączenie regulatora i zintegrowanej z nim dmuchawy.

Należy pamiętać, że przed rozpaleniem w kotle dolnego spalania należy sprawdzić, czy w instalacji C.O. i C.W.U. znajduje się wystarczająca ilość wody, skontrolować prawidłowe działanie zaworu bezpieczeństwa oraz zadbać o czystość paleniska, popielnika i kanałów spalinowych. Tylko w ten sposób możliwa jest bezpieczna i wydajna praca urządzeń grzewczych. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszymi fachowcami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty.