Kotły automatyczne na pellet

Czym należy się kierować, wybierając urządzenie grzewcze do swojego domu? Przede wszystkim korzystnym bilansem ekonomicznym, wysoką sprawnością i wygodą użytkowania. Tak się składa, że wszystkie te cechy łączą kotły automatyczne na pellet, które coraz częściej stanowią podstawowe źródło ciepła w budynkach mieszkalnych. Zarówno ich obsługa, jak i utrzymanie porządku nie zabierają zbyt dużo czasu. Są więc znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą ograniczyć obowiązki domowe do minimum. W dłuższej perspektywie zakup pieca opalanego biomasą jest opłacalną inwestycją.

Ogromną zaletą kotłów na pellet z podajnikiem jest czystość. W wyniku spalania nie powstaje sadza ani smoła, powodujące uciążliwe zabrudzenia. Jedynym odpadem jest popiół. Co ważne, wybierając wyłącznie opał wysokiej jakości, nie musimy martwić się o problemy z pracą pieca. Nie grozi nam uciążliwe spiekanie ani szlakowanie. Urządzenia grzewcze z serii Frontal, Minipelet, Unipelet czy LE Pelet spełniają wymogi Programu Czyste Powietrze.


Kotły automatyczne na pellet w ofercie firmy Klimosz

Przyjrzyjmy się teraz funkcjom, jakie zapewniają nasze niezawodne kotły na pellet. Na szczególną uwagę zasługuje uniwersalny wylot czopucha. Jest to rozwiązanie opatentowane przez firmę Klimosz, które umożliwia szybkie podłączenie urządzenia do każdego komina. Warto też wspomnieć o dwóch niezależnych systemach zabezpieczeń przed przedostaniem się płomienia do zasobnika. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnej rury spiro, która w przypadku zbyt wysokiej temperatury na skutek przetopienia skutecznie oddzieli opał z zasobnika od źródła ciepła.

Piece na pellet dużej mocy z jednym lub dwoma palnikami z powodzeniem wykorzystywane są do ogrzewania szkół, budynków administracji publicznej, budownictwa wielorodzinnego ze wspólną kotłownią, hal magazynowych, firm produkcyjnych, obiektów biurowych itp. Pojemny zasobnik pozwala na wyjątkowo długie działanie na jednym zasypie, a specjalny palnik z automatyczną zapalarką sprawnie rozpala, wygasza i wznawia pracę urządzenia. Modele dostępne w naszej ofercie są zgodne z wymogami ECODESIGN, tj. Rozporządzeniem Komisji UE 2015/1189.

Dlaczego piece na pellet z podajnikiem to dobry wybór?

Kotły na pellet (biomasę) z serii EKO wyróżniają się wysoką klasą efektywności energetycznej (A+). Mobilny zasobnik o dużej pojemności umożliwia praktycznie dowolne ustawienie względem pieca, a specjalny wymiennik płomieniówkowo-konwekcyjny zapewnia wysoką sprawność odzysku ciepła ze spalin oraz minimalne zużycie opału. Ponadto metalowa zapalarka wykazuje znaczną odporność na przepalenia, ponieważ wykonana została ze specjalnie opracowanego stopu. Cechuje się więc wyższą żywotnością od grzałek ceramicznych.

W przypadku pieców automatycznych na pellet wprowadzono po obu stronach króćce przyłączeniowe, które nie tylko ułatwiają, ale także skracają czas potrzebny na prace instalatorskie. W ten sposób ogranicza się ilość niezbędnych do montażu kształtek i innych akcesoriów. Ze swojej strony zapewniamy także darmową usługę wstępnej regulacji kotła wykonywaną przez autoryzowany serwis fabryczny.

Kotły dużej mocy na pellet – właściwości i zastosowanie

Dostępne w naszej ofercie piece na pellet o dużej mocy wyposażone zostały w palnik z podwójnym systemem czyszczenia, funkcję automatycznego rozpalania i wygaszania oraz nowoczesne sterowniki, które pozwalają kierować nawet pięcioma obiegami grzewczymi. Użytkownik może liczyć na wyraźnie ulepszoną ergonomię obsługi kotła dzięki instalacji palnika w drzwiach komory spalania z możliwością otwierania w obu kierunkach.

Już dziś zadbaj o efektywne źródło ciepła w swoim domu! Wybierz nowoczesny i ekologiczny system ogrzewania – piec na pellet polskiej marki KLIMOSZ wyposażony w automatykę pogodową dla pełnego komfortu użytkowania. Pamiętaj, że czyszczenie i konserwację kotła należy wykonywać zgodnie z instrukcją. Montaż zleć wykwalifikowanym fachowcom oraz zadbaj, by pomieszczenie spełniało normy dotyczące usytuowania urządzenia w kotłowni. Przyłączenie również powinny wykonać osoby posiadające uprawnienia elektryczne.