Kotły automatyczne na ekogroszek

Niezawodne, długowieczne i łatwe w obsłudze - to właśnie wyróżnia urządzenia dostępne w ofercie producenta Klimosz. Proponujemy automatyczne piece na ekogroszek wyposażone w podajniki do przekazywania oraz dozowania paliwa stałego, spełniające założenia dyrektywy ECODESIGN ustanawiającej wymogi dotyczące efektywności energetycznej czy emisji szkodliwych substancji. Urządzenia dostępne w poniższej kategorii to kotły C.O. 5 klasy dostępne w wariantach prawnym i lewym.

Kotły na ekogroszek z podajnikiem oferowane przez producenta Klimosz zostały wykonane z najwyższej jakości stali kotłowej P265GH, zapewniającej lepsze właściwości plastyczne nawet w wysokich temperaturach. Są to piece z podajnikami na ekogroszek (rodzaj paliwa stałego) w pełni dostosowane do montażu wraz ze specjalną grupą pompową oraz możliwe do podłączenia z kominkiem lub odrębną instalacją C.O. Zachęcamy do zapoznania się z ich specyfikacją oraz zakupienia wybranego urządzenia poprzez sieć autoryzowanych partnerów handlowych działających na terenie całego kraju.


Wyjątkowa trwałość i kilkuletnia gwarancja – co wyróżnia kotły na ekogroszek produkowane przez Klimosz?

Wybierając piec warto zwrócić uwagę na zapewnienia producenta co do jego wytrzymałości. W Klimosz oferujemy kotły na ekogroszek 5 klasy z podajnikami na paliwo stałe, które odznaczają się nawet 25-letnią trwałością! Wszystko to za sprawą wymiennika żeliwnego - elementu odpornego na korozję wodną i chemiczną. W przeciwieństwie do wymienników stalowych, zapewnia on lepszą wytrzymałość naszym urządzeniem C.O., co w połączeniu z 10-letnią gwarancją na jego szczelność sprawia, że nasi Klienci otrzymują najlepszy sprzęt na rynku.

Poza piecami C.O. 5 klasy z wymiennikiem żeliwnym proponujemy również kotły z wymiennikiem płomieniówkowym charakteryzującym się wysoką sprawnością odzysku ciepła ze spalin oraz łatwością w utrzymaniu. Prowadzi to do mniejszego zużycia opału w postaci ekogroszku oraz większej wydajności energetycznej.

Z czego zostały wykonane nasze piece na ekogroszek?

Do produkcji kotłów dostępnych w naszej ofercie wykorzystujemy najlepsze materiały i komponenty zapewniające wytrzymałość oraz pełną sprawność urządzeń. Do najważniejszych elementów składających się na piece C.O. klasy 5 na paliwo stałe należą:

  • palnik retortowy zaprojektowany z myślą o bardziej wydajnym spalaniu ekogroszku, wykonany z trwałego żeliwa;
  • czopuch o uniwersalnym wylocie, który można przestawiać, zwiększając tym samym elastyczność podłączenia do komina;
  • podajniki tłokowe odpowiadające za prawidłowe przekazywanie oraz dozowanie paliwa stałego;
  • króćce przyłączeniowe przyspieszające proces montażu oraz doprowadzenia do instalacji C.O.;

oraz elementy ceramiczne, które sprawiają, że sprawność naszych pieców 5 klasy znacznie się poprawia, a emisja pyłów zostaje ograniczona.

Wyposażenie dodatkowe do kotłów na ekogroszek z oferty Klimosz

Poza standardowymi elementami składającymi się na piec C.O. na ekogroszek z podajnikiem, oferujemy również szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, które mają na celu ułatwić korzystanie z urządzeń. Są to między innymi opcjonalne sterowniki, a także przewodowe lub bezprzewodowe termostaty pokojowe umożliwiające lepszą kontrolę nad wysokością temperatury. W zależności od potrzeb Klienta kotły klasy 5 z podajnikiem mogą również zostać wyposażone w:

  • moduły “B” i “C” rozszerzające funkcjonalność sterownika o obsługę dwóch dodatkowych obiegów grzewczych;
  • czujnik spalin;
  • zasobnik ciepłej wody użytkowej;
  • moduły WiFi.

Usługi dodatkowe dla Klientów korzystających z oferty Klimosz

Osoby decydujące się na zakup urządzeń, jakimi są kotły na paliwo stałe typu ekogroszek, mogą również skorzystać z naszej specjalnej oferty. Jest to usługa polegająca na wstępnej regulacji pieca C.O. klasy piątek na paliwo stałe wykonywana przez autoryzowany serwis fabryczny, z którym współpracujemy w Klimosz. Korzystając z takiego rozwiązania Klienci nie muszą uiszczać dodatkowej opłaty - w ramach zakupu usługa jest całkowicie darmowa. Klient ponosi jedynie koszty dojazdu serwisanta.