Kotły wielopaliwowe na ekogroszek i pellet

Wśród urządzeń przeznaczonych do spalania paliwa stałego, proponujemy również szereg rozwiązań technologicznych stworzonych z myślą o paleniu pelletu – granulatu uzyskiwanego wskutek biomasy, przeznaczonego zarówno do kominków, jak i pieców - oraz ekogroszku pozyskiwanego z węgla kamiennego, idealnie nadającego się do kotłów retortowych. W poniższej kategorii proponujemy wielopaliwowe i uniwersalne urządzenia 5 klasy zgodne z dyrektywą ECODESIGN.

W naszym asortymencie znajdują się kotły wielopaliwowe na pellet i ekogroszek w linii:

  • LE EKO – urządzenie z wymiennikiem płomieniówkowym dostępne w wersji lewej lub prawej o wyjątkowo dużej powierzchni odzysku ciepła ze spalin;
  • LE NG – jeden z najpopularniejszych modeli kotłów wielopaliwowych od Klimosz, wyposażony w palnik retortowy z żeliwnymi elementami. Dostępne zarówno w wersji na ekogroszek, jak i pellet;
  • COMBI S – piec o mocy 16, 23, 29 lub 32 kW wyposażony w zasobnik o pojemności 190 dm3 oraz 320 dm3, a także żeliwny wymiennik.

Zachęcamy do zapoznania się z ich specyfikacją oraz dokonywania zakupów za pośrednictwem jednego z wielu autoryzowanych partnerów handlowych działających na terenie całego kraju!


Wytrzymałość na najwyższym poziomie – co sprawia, że kotły wielopaliwowe są tak trwałe?

Wiemy, że Klienci poszukujący niezawodnych i uniwersalnych urządzeń do paliw stałych takich jak pellet czy ekogroszek, cenią sobie rozwiązania odznaczające się dużą wytrzymałością. Klimosz to producent, który w swojej ofercie posiada właśnie takie kotły - trwałe i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Każdy wielopaliwowy piec na ekogroszek i pellet 5 klasy dostępny w poniższej kategorii zawiera żeliwne oraz ceramiczne elementy obniżające emisję pyłów oraz poprawiające sprawność urządzenia. Ponadto wszystkie produkty powstały z wyjątkowo wytrzymałej stali kotłowej P265GH, która zapewnia lepsze właściwości plastyczne w wysokich temperaturach. Dzięki temu urządzenia wielopaliwowe wytrzymają z Klientem nawet do 25 lat, ale to nie wszystko – w ramach zakupu proponujemy również 10-letnią gwarancję na żeliwne piece klasy 5.

Uniwersalne kotły wielopaliwowe na pellet i ekogroszek z dużymi zasobnikami

Urządzenia 5 klasy dostępne w ofercie producenta Klimosz to niezwykle uniwersalne i wydajne piece wielopaliwowe. Wszystko dzięki możliwości zmiany rodzaju paliwa stałego z ekogroszku na pellet lub pelletu na ekogroszek. W modelach 15, 20, 25 i 30 kW wystarczy tylko zainstalowanie specjalnej tuby, która umożliwia konwersję. Ponadto kotły wielopaliwowe 5 klasy dostępne są w wielu wariantach – dysponujemy sprzętami o różnej mocy oraz pojemności zasobnika. Korzystając z naszej oferty Klienci mają możliwość zakupu pieców o mocy 11, 16, 21, 26, 30, 36 lub 41kW. W zależności od wybranego modelu pieca, proponujemy zasobniki o minimalnej pojemności 190 dm3 oraz maksymalnej 320 dm3 w zależności od potrzeb Klienta.

Co wyróżnia piece dostępne w ofercie producenta Klimosz?

Klimosz jeden z niewielu producentów posiada urządzenia z żeliwnym wymiennikiem w wersji umożliwiającej lepsze dopasowanie kotła - do lewej lub prawej strony. Oprócz tego kocioł uniwersalny na ekogroszek i pellet 5 klasy posiada innowacyjną opcję przestawiania czopucha, która zwiększa elastyczność podłączenia do komina, grupy pompowej, a także dwustronne króćce przyłączeniowe umożliwiające instalację C.O. do bliższego króćca, ograniczając tym samym liczbę wykorzystanych kształtek i rur. Dzięki temu proces montażu staje się nie tylko tańszy, ale przede wszystkim szybszy. Co więcej, uniwersalne urządzenia wielopaliwowe 5 klasy dostępne w naszej ofercie, są wykonywane w całości własnymi zasobami, przez co mamy pewność, że ich jakość nie będzie równała się innym sprzętom na rynku, a zamówienie zostanie zrealizowane terminowo.

Wyposażenie dodatkowe do pieców na paliwo stałe od Klimosz

Aby uniwersalny kocioł na pellet i ekogroszek klasy 5 był bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb Klienta oraz środowiska, w którym docelowo będzie się znajdował, proponujemy wyposażenie go w dodatkowe elementy. Do naszych pieców proponujemy m.in. takie elementy, jak:

  • moduł WiFi,
  • czujnik spalin,
  • moduły “B” lub “C” umożliwiające obsługę dwóch dodatkowych obiegów grzewczych,
  • zasobnik ciepłej wody użytkowej,
  • bezprzewodowy lub przewodowy termostat pokojowy,
  • sterownik.